NurÜretim - Satılık Muhabbet, Bülbül, Papağan ve Bıldırcın Kuşları 0535 417  07 64

info@nururetim.com

Muhabbet Kuşu Üretimi


Muhabbet kuşu üretimi ile para kazanmak mümkün. Yapacağınız üretim hane ve damızlık kuşlarınızın sayısı bu iş de kazanacağınız paranın miktarını belirler. Şu anda sabit bir işiniz olsa  bile muhabbet kuşu üreticiliğini ek iş olarak yapabilirsiniz. Bütçenize göre az miktarda  sermaye ile bile muhabbet kuşu üretimine başlayabilirsiniz.

Ne kadar sermaye gerekir?

Bir çift muhabbet kuşunun fiyatı ortalama 70 ile 90 arasında değişiklik gösterir. Tabi ki istisnalar hariç . Bunlar için bir kafes ve yuvalık maliyeti de 25 lira olarak hesaplanırsa ortalama 100 liraya bir çift muhabbet kuşu ile üretime başlayabilirsiniz.  50 çift muhabbet kuşu için gereken sermaye ise üretimhane olarak kullanacağınız yeriniz varsa yaklaşık 5000 liradır.

Ne kadar Para Kazandırır?

Bir çift muhabbet kuşunun yavruları yumurtladıktan yaklaşık 2 ay sonra  satılacak hale gelir. Bir çift bir kere de 6 yavru büyütebileceği gibi bu sayı 1 veya 2 de olabilir. Üretim kalitesi ve damızlıkların yavru besleme kalitesine göre bu oran değişiklik gösterebilir. Muhabbet kuşu yavruları kalitesine göre 15 ile 25 lira arasında değişen fiyatlarla rahatlıkla satılabilir.

Bir çift muhabbet kuşunun ortalama 3 yavru büyüttüğünü düşünürsek bu size 2 ayda  en az 45 lira kazandırır. 50 çift üzerinden hesap yaparsak 2 aylık kazancınız 2250 lira kazanç elde edebilirsiniz.

Diyelim ki; 100 çift damızlık kuşla bu işe başladınız. Bu kuşların yaklaşık 2 ayda bir yavruladığını minimum 3 yavru büyüttüklerini hesap edersek 2 ayda 300 yavru elde etmiş olursunuz. Minimum  15 liraya satılacağını düşünürsek 300 yavru tam 4500 lira kazanç elde etmenizi sağlar.

Bakım  masrafı nedir?

Muhabbet kuşlarının bakım masrafı kazandırdıklarının yanında göze görünmez. Yani az masraflı bir üretimdir.

Kısaca özetleyecek olursak herkesin yapabileceği bu iş iyi bir kazanç elde etmek için birebirdir. imi çok yavru üretir. Kimi ise az yavru üretir. Ama az üreten de çok üreten de bu işten kazanç elde edecektir.